• "Kas yra kolostrumas? Tai papraščiausiai paimamas priešpienis, išdžiovinamas ir viskas. Bet Transfer Faktoriaus ten - labai labai mažai: nulis, nulis viena šimtoji. Tai visiškai skirtingi dalykai."
  • Kaip seniai naudojate Transfer Factor ir ar asmeniškai juos vartojate?
  •  Vartoju jau ketverius metus. Apskritai Transfer Faktorius yra žinomas daugiau nei 60 metų. Yra išleistos monografijos. Tai labai rimtas produktas, dėl to nekyla jokių abejonių. Kiekvienas imunologas žino apie Transfer Faktorius.

Tik jų kaina – 7000 JAV dolerių. Tokia jų buvo kaina, kuomet jie buvo išgaunami iš žmogaus leukocitų. Todėl tai brangus ir labai rimtas produktas. Jie veikia žmogaus organizmą labai plačiai. Tai seniai žinoma, ir tą patvirtina daugybė tyrimų, atliktų įvairiose pasaulio šalyse.

Mano manymu, tai ne papildas, o rimtas vaistinis preparatas. Ir tai Jums pasakys kiekvienas raštingas imunologas. Šiai dienai jis neturi lygiaverčių analogų pasaulyje, todėl, kad jo veikimo spektras labai platus. Pradedant kaulų čiulpais, baigiant visomis periferinėmis imuninėmis ir ne tik imuninėmis ląstelėmis. Šiandien mes pradedame suprasti, kad tai pagrindinis produktas, kuris stiprina organų ir audinių regeneraciją. Jis stabdo organizmo senėjimą, stabdo fibrozę, sklerozę. 

Mes žinome, kad mūsų organizmo ląstelės gyvuoja tik 2–3, daugiausia 4 mėnesius. Vyksta pastovus atsinaujinimas, tai yra naujos ląstelės keičia senąsias. Iš kur atsiranda naujos ląstelės? Iš kaulų čiulpų, o tai ir yra kamieninės ląstelės, kurios kaip siuntos yra siunčiamos po visą organizmą, kur ir vyksta organų bei sistemų atstatymas. Vyksta pastovus atsinaujinimas. Žmogaus organizmas per savo gyvenimą vidutiniškai perdirba apie 12 tonų ląstelių ir 30 tonų mikrobų. Taip nuolatos „atsinaujina“ plaučiai, kepenys ir pagrindinį vaidmenį šiame procese vaidina Transfer Faktorius, informacijos pernešėjas. Panagrinėkime, kodėl toks svarbus imuninės sistemos darbas. 

immune 1

Pirma, visos infekcinės ligos – tai blogai dirbanti imuninė sistema. 

Antra, 95 proc. visų alerginių susirgimų priežastis – blogai dirbanti imuninė sistema. 

Trečia, praktiškai visos autoimuninės ligos – tai blogai dirbančios imuninės sistemos padarinys. Kalbant bendrai, beveik 3000 įvairių susirgimų kyla dėl netinkamos imuninės sistemos veiklos. Žaizdos negyja todėl, kad ląstelės negauna reikiamos informacijos - komandos iš limfocitų, arba tų komandų per mažai. Odos depigmentacija arba hiperpigmentacija taip pat atsiranda dėl nepakankamo imuniteto darbo. Be imunininės sistemos nevyksta jokie regeneraciniai procesai. Mes žinome, kad pagrindinis imuninės sistemos organas yra užkrūčio liauka. Ji gamina biologiškai aktyvią medžiagą – timoziną, kuris svarbus T limfocitų gamybai kaulų čiulpuose. Nesubrendę T limfocitai iš kaulų čiulpų migruoja į užkrūčio liauką, ten baigia vystytis ir kraujotakos bei limfinės sistemos pagalba pasklinda po visą kūną. Jie mus ir apsaugo nuo virusų, mikrobų, parazitų. Pagrindinė jų funkcija – apsaugoti mus nuo svetimų ląstelių, taip pat ir nuo savų „išsigimusių“, piktybinių. Visa tai jos turi atrasti, stebėdamos imuninę sistemą ir saugodamos ją nuo pašalinės įtakos. Užkrūčio liaukos atstatymas leidžia mums atstatyti endokrininę sistemą ir periferinį kraują, kur imuninė sistema atsako už viską. Mes sudaryti iš ląstelių, kurios gyvena tik 2-3 mėnesius, po to jos žūsta ir į jų vietą ateina kitos. Ir tokios žuvusios ląstelės gali cirkuliuoti kraujyje pusę metų ir daugiau, nes neužtenka fermentų, kurie turėtų jas utilizuoti. O imunininė sistema jas priima kaip „svetimas“ ir pradeda gaminti prieš jas antikūnius, antikūnius skydliaukei, antikūnius kepenims. Šiai dienai nėra organo, prieš kurį organizme nerastume antikūnių. 


Ar Transfer Faktorius padeda valyti organizmą, ar reikalingos papildomos priemonės?

- O kaip gi! Čia ir visa esmė. Organizme visada yra infekcija. Mūsų audiniuose visuomet tūno apie pusantro kilogramo mikrobų. Ar įsivaizduojate? Kai pradedame imuninės sistemos apmokymą, šitie mikrobai, žinoma, žūsta. Imuninė sistema natūraliai atlieka kenksmingų organizmų naikinimą. Reikia pašalinti žuvusius organizmus. Todėl visada galima intoksikacija. Ir paaštrėjimai neišvengiami. Šito bijoti nereikia. Tik reikia pasiruošti, kad tai vyktų kuo švelniau. Pagrindinė sąlyga - naudoti detoksikacijos priemones. Žmonės, turintys rimtų ligų, be jokios abejonės, turi tai daryti. Ypač onkologiniai ligoniai bei alerginių susirgimų turintys žmonės. 

Dabar beveik visi žmonės kenčia nuo užterštos aplinkos. Ląstelės, tarpląstelinis skystis, kraujas, limfa - tai sritys, kuriose nebegali vykti normalūs apykaitos procesai. Vaistai, vitaminai, kuriuos mes vartojame, negali patekti į ląstelę, nes ląstelių membranos užsikimšusios. Todėl dažnai žmogus skundžiasi, kad vartoja vaistus, o norimo efekto nėra. Papraščiausiai vaistas negali patekti į ląstelę - tiek ji užteršta. Kad vaistas veiktų, jam reikia „suduoti“ per membranos receptorius, ląstelės apvalkalą, o ji užteršta įvairiausiais metabolitais. Šiandien žmogaus organizmas užterštas labai pavojingomis medžiagomis. Ypač pavojingi dioksinai ir dibenzodioksinų halogenidai.

Mes kol kas neįvertiname diotoksinų poveikio, o jie labai plačiai paplitę gamtoje, maisto produktuose. Šiandien jų nemažai yra kiekviename organizme. Šie nuodai turi skilimo periodą, nuo 6 iki 13 metų. Jie tirpsta riebaluose, t.y. nuodai patenka į organizmą, ištirpsta riebaluose. Riebalai, gerbiami kolegos - tai kaulų čiulpai, tai galvos ir nugaros smegenys, vidinės sekrecijos endokrininės liaukos ir t. t. Ten jie lieka ilgam, o pašalinti jų iš organizmo neįmanoma, bent jau šiai dienai tokių metodų medicina dar neturi. Kuo pavojingi šie dariniai? Pavyzdžiui, pagamina organizmas hormoną, o diotoksinai jį suardo. Pagamina vitaminą, fermentą – ir juos suardo. Ir ateina toks momentas, kai organizme pastebimas nuolatinis hormonų, vitaminų bei fermentų trūkumas. Tada mus užpuola chroniško nuovargio sindromas. Čia ir slypi pagrindinis dioksinų pavojus: jie ardo ir griauna gyvybiškai svarbias mūsų organizmui bioaktyvias medžiagas, be kurių neįmanomas normalus organizmo darbas. Noriu pabrėžti, kad toks pavojus ypač gresia apkūniems žmonėms. Šiaip apkūnumas nėra toks baisus dalykas (nors, žinoma – apkrova širdžiai, kraujotakai ir t. t.), bet svarbiausia, kad jų organizmuose ir diotoksinų daugiau, kadangi jų organizme daugiau riebalų.

Įsivaizduokite, su 3 cm augliu imuninė sisitema gali susidoroti be jokių operacijų. Kaip? Tiesiog imuninė sistema pradeda pilnai dirbti. Todėl, kad mes pašalinome infekciją iš visur - iš kraujo, iš kepenų, netgi vidines ląsteles pasiekėme. Todėl pagrindinė sąlyga - detoksikacija.

Pirmiausia - detoksikacija, o po kiek laiko arba iš karto, paraleliai, duodame Transfer Faktorius. Štai tuomet naudos bus daugiau. O, kad būna paaštrėjimų, dėl to abejonių nekyla. Imkime bet kurią ligą – ar alergiją, ar autoimuninį susirgimą, ar hepatitą. Visi paaštrėjimai – tai visada sveikimo procesas. 


Labai dažnai į mus kreipiasi žmonės dėl alergijos. Kaip ilgai vartoti Transfer faktorių, gydant alergiją? Kaip dažnai? Ir ar reikėtų vartoti Transfer Faktorius pakartotinai po kiek laiko? 

- Mes juk kalbame ne apie būklės pagerinimą. Mes kalbame apie tai, kad išgydytume ligonį. Juk uždavinys toks? Kai mes vartojame suprastiną ar kitą hormoninį vaistą, ką mes darome? Mes papraščiausiai kuriam laikui išsivaduojame nuo ligos simptomų. Tačiau kitąmet prasidėjus augalų žydėjimui, viskas prasidės nuo pradžių. Mūsų uždavinys - išgydyti ligonį. O visa tai labai rimta todėl, kad problema net ne kaulų čiulpų lygyje. Problema gipotalamo srityje, o ten problemos krypsta į psichikos sritį. Šiandien mes labai primityviai įsivaizduojame šių ligų vystymąsi. Iš tikrųjų tai daug rimčiau nei jūs manote. Todėl netgi tame lygyje, kuriame mes šiandien dirbame - kaulų čiulpų pakeitimas, kamieninių ląstelių ir audinių regeneracija, tai išsprendžia daugybę klausimų. Būtent Transfer Faktorius sprendžia šiuos klausimus. O visa kita - pasekmė. Ir alergijos, ir autoimuninės ligos taip pat susijusios su virškinimo trakto, kasos pažeidimais. Mes tai vadiname enzimopatija - fermentų nepakankamumu, todėl ne viskas suvirškinama iki galo. 

Dažnai žmonėms kyla klausimas, ar Transfer faktorius iš priešpienio arba kiaušinio trynio nepakenks žmogaus sveikatai? 

Dėl to kaip tik ir nėra jokių problemų. Visa tai žinoma, ir esmė čia - daltonuose. Žmogui 6, 7 ar 8 tūkst. daltonų jokių problemų nesukelia. Štai, jeigu 15, 20, 30 ar 100 tūkst. daltonų, kai baltymai yra įvairūs, visada bus alergija. O mes su jumis žinome, kad Transfer Faktorius - tai 44 amino rūgščių grandinė. Ten daltonų labai mažai, todėl šiuo atveju jokios alergijos negali būti. Jokių antikūnių, interferonų negali būti - molekulinė Transfer Faktoriaus masė neleis to padaryti. Jokios alergijos kiaušinio baltymų ekstraktui būti negali, todėl, kad labai maža šių daltonų masė. Išskiriant Transfer Faktorių iš priešpienio yra įstatomas specialus filtras, kuris neleidžia į jį patekti dalelėms, kurių molekulinė masė yra didesnė.  

filtrai

Bet kai kuriems žmonėms pradėjus vartoti Transfer Faktorių ant odos atsiranda bėrimų. Jūs kaip imunologas, kaip galėtumėte paaiškinti šiuos procesus? 

Ar tai organizmo užterštumo pasekmė? Taip. Žinoma, užterštumas. Paimkite bet kurį žmogų. Mes visada ką nors pas jį rasime. Lambliozę rasime? 100 proc., kad rasime. Opistorchozę rasime? Taip. Askaridžių šiai dienai turi 95 proc. Rusijos gyventojų. Jeigu paskaičiuotume, kiek visko yra mūsų organizme, plaukai piestu stotų. Apie 500 gramų helmintų turi kiekvienas žmogus. Jeigu imuninė sistema pradeda normaliai dirbti, kas atsitinka? Transfer faktoriai - rimtas dalykas, ir jie priverčia helmintus palikti organizmą. 

Tai yra, gerai dirbanti imuninė sistema padeda užtikrinti, kad organizme helmintų būtų mažiau? 

Taip, žinoma. Jų iš viso neturėtų būti žmogaus organizme. Pagal statistiką, žmogus vidutininškai turi apie 5 kg įvairių mikroorganizmų. Ir ne visi jie naudingi ir reikalingi.

Jeigu žmogus nesituština 16 valandų, tai jau vidurių užkietėjimas. Negalvokite, jog jeigu žmogus nesituštino 2 paras, tai normalu. Tai jau vidurių užkietėjimas, sparčiai bloginantis žmogaus būklę, todėl, kad ten bus ne 5, o 8-10-12 kg mikrobų! O pridėkite dar helmintus, kitas problemas. Apie kokią sveikatą galima kalbėti?


Imkime bet kurį žmogų, kuriam virš 40 metų. Kaip taisyklė, pas jį fermentų, reikalingų maisto virškinimui, yra sumažėję 20 proc. Apie kokį maisto virškinimą galima kalbėti? O kas iš jūsų valgo po 19 valandos? Visi žino, kad tai nesveika, bet visi valgo vėlai. O juk kepenys po 19 val. nedirba, ir kasa nedirba. Kas bus su tokiu maistu? Jis nebus suvirškintas. Jis pirmiausia nukeliaus į plonąją žarną, paryčiais - į storąją žarną ir visa tai puiki terpė daugintis mikrobams, apie kuriuos mes kalbėjome. Štai ryte atsikėlėte, galvoje ūžia, nėra gyvenimo! Ir taip kiekvieną dieną, ar tai normalu?

Todėl prašau, susimąstykite, kolegos, po 19 val. valgyti negalima. Geriausiu atveju sultys, kefyras, netgi kai labai norisi, ypač ko nors saldaus. Visi kenksmingi mikrobai žarnyne dievina saldumynus. Kandida, stafilokokas, streptokokas be saldumynų negyvena. Bet vidurių užkietėjimo problema - tai ne tik disbakteriozės problema, reikalas čia ir žarnyno peristaltikoje. Ir dažniausia priežastis – blogas vegetatyvinės nervų sistemos darbas, neateina impulsai iš galvos smegenų. Nuo žarnyno darbo priklauso ir visa imuninė sistema, nervų sistema. Be normalaus žarnyno darbo su griūva visas organizmas. 

Ar galima Transfer Faktorių lyginti su kitais žinomais imunomoduliatoriais? 

Taip, žinoma. Transfer Faktorius pats stipriausias. Šiai dienai yra daugybė imunomoduliatorių ir aš galiu juos išvardinti. Tai pačios įvairiausios kryptys, pradedant genų inžinierijos absorbentais ir baigiant augalinės bei gyvulinės kilmės produktais. Galiu išvardinti ilgiausią sąrašą pačių rimčiausių produktų: ir sintetinių, ir gyvulinės, bakterinės kilmės. Visa tai seniai žinoma. Mes naudojame juos įvairiomis kombinacijomis.

Pas mus daug produktų yra sukurta iš veršelių užkrūčio liaukos, sibiro elnių, tamarinų, kitų gyvūnų. Tai labai stiprūs produktai, bet tai - hormonai. Atvejis su Transfer Faktoriumi dar rimtesnis, bet jis yra natūralios kilmės. Be to, be jokio pašalinio efekto. Pieną mes visą gyvenimą gėrėme, lyg ir nieko nenutiko. Kiaušinius visą gyvenimą valgėme ir nieko. Su Transfer Faktoriais mes turime „gryną“ amino rūgščių seką, kuri neišprovokuoja alergijos. Tame ir yra stiprioji Transfer Faktoriaus pusė. Aš jį priskirčiau prie genų inžinerijos produktų. Jis lyg ir imunomoduliatorius, ir tuo pačiu jis „įsikiša“ gerąja prasme į procesus, pradedant kaulų čiulpais ir baigiant kepenų ląstelėmis. 

Labai dažnai girdime iš imunologų, kad negalima kištis į imunininės sistemos darbą. Kita vertus, argi ekologinė padėtis nesikiša? 

Tai neteisinga. Mums reikia padėti imuninei sistemai. Jūs net neįsivaizduojate, šiandien mūsų gyvenimas nėra sterilus. Daugiau nei 50% moterų yra vienaip ar kitaip infekuotos: randame herpeso virusą, chlamidijas, toksoplazmas ir t. t. Natūralūs barjerai nebedirba. Ko tik nerandame. Net galvos smegenyse randami virusai. Vyrų sėklidėse randami virusai. Tai rodo, kad gynybinės kliūtys yra pažeistos. Sakyti, kad šiandien imuninė sisitema yra apsaugota – tai nerimta. Jinai nėra aprūpinta tokia apsauga, kokia turėtų būti. Todėl šiai dienai 30% onkologinių susirgimų sudaro galvos smegenų onkologija. Galvos smegenys – šventovių šventovė. Tai rodo, kad visi barjerai yra sugriauti. Ir kalbėti šiandien, kad imuninei sistemai nereikia pagalbos – visiškai kvaila. Reikia palaikyti ją vaikams, pagyvenusiems žmonėms, nėščiosioms. Transfer Faktorius - tai faktorius, pakeičiantis terapiją. Jis padeda pajungti tas imunininės sistemos grandis, kurios nedirba. Svarbiausias dalykas, tai informacinis poveikis. Kuris yra svarbesnis už fizinį poveikį. Tranfer Faktorius - tai net ne pakaitinė terapija, tai informacinis poveikis. 


Jūs paminėjote kolostrumą. Kai kurios kompanijos, dirbančios su biologiškai aktyviais papildais, teigia, kad jų gaminamas kolostrumas arba produktai su kolostrumu yra tas pats, kas Transfer Faktorius. 

Ne, žinoma ne. Kas yra kolostrumas? Tai papraščiausiai paėmė priešpienį, jį išdžiovino ir viskas. Bet Transfer Faktoriaus ten labai labai mažai. Nulis, nulis viena šimtoji. Tai visiškai skirtingi dalykai. 

Mes kalbėjome, kad Transfer Faktorius vartojamas neurologijoje.

Mes visi visiškai pamiršome tokį dalyką kaip neuroimunologija. Tai reiškia, kad mes tiriame nervų sistemos imunologiją. Pasirodo, kad odos antigenai, imuninės sistemos antigenai bei nervų sistemos antigenai turi labai daug bendro. Kai pažiūrėjome, iš kur jie atsiranda, paaiškėjo, kad jie yra iš vieno ir to paties embriono lapelio. Odos ligos labai aiškiai parodo, kad jeigu odai blogai, tai ir nervinėje sistemoje visada blogai. Jeigu odai blogai, tai ir imuninei sistemai blogai. Taigi odą kaip aiškų indikatorių matome, bet nematome kas vyksta nervinėje, imuninėje sistemoje. Tad kalbame apie tai, kad per Transfer Faktorių paveikiami kaulų čiulpai, kamieninės ląstelės, nervinės ląstelės. Transfer Faktorius atstato visus mūsų centrus. Todėl, kad pogumburis (hypothalamus) atsakingas už visus procesus. Už kūno temperatūrą, apykaitos procesus ir t. t. Tai pati svarbiausia vieta, kuri atsakinga už organizmo sistemų reguliavimą. Kai tik mes atstatome hypothalamus darbą, toliau galite net neabejoti – procesas vyks kosminiu greičiu. Transfer Faktorius atstato ne tik hypothalamusą, bet ir visą nervinę sistemą. 

Praktiškai visi žmonės, pradėję vartoti Transfer faktorių kalba apie atsiradusią energiją ir kalba apie tai, kad jie tarytum pajaunėjo 10-15 metų. 

Ne iškarto, bet gerontologinis efektas neabejotinai būna. Nuo ko priklauso ląstelių regeneracija? Kuo greičiau ląstelės keičiasi, tuo geriau organizmui, o jeigu šos procesas sulėtės, tai senėjimas vyks greičiau. Vystosi fibriozė, širdyje vyksta sklerotiniai pakitimai su iš čia kylančiomis pasekmėmis. Kepenyse, nuo kurių priklauso viskas – ta pati situacija. Ląstelės neatsinaujina. O ką daryti, jeigu ląstelės turi gyventi 2 -3 mėnesius, o gyvena 5 – 6 mėnesius ir laiku nepasišalina, tai dalis kepenų nedirba. O jeigu kepenys nedirba, pagrindinė mūsų biochemijos laboratorija nieko negamina ir nieko neardo. 

Vartojant Transfer Faktorių labai daug gerų rezultatų dėl miomų ir mastopatijos. 

Reikalas aiškus - Transfer Faktorius šiuos klausimus lengvai sprendžia. Atstato ir hypothalamusą, ir kepenis. Kodėl atsiranda mastopatija ir miomos? Yra dvi priežastys. Pirmaoji visai banali – hiperestrogenizmas. Moters organizmas gamina daugiau nei reikia estrogenų. O estrogeno taikinys yra gimda ir pieno liaukos. O kodėl susidaro jų perteklius? Pirma – moteris pastoviai susirūpinusi dėl to, kad šalia nėra vyro ir jai trūksta seksualinio gyvenimo. Ir antroji – estrogenų perteklius kepenyse nesuyra. Viskas paparasta ir banalu. Iš kur atsiranda estrogenai? Jie gaminami kiaušidėse. Atstatėme hypothalamusą ir problemą išsprendėme. Ir antra – atstatėme kepenų funkciją. Normaliai funkcionuojant kepenims estrogenų perteklius bus suardytas. Ką dar norėčiau pabrėžti. Ir mastopatija ir miomos – tai grįštami procesai. Žinoma, galima pašalinti miomą, bet šias problemas galima spręsti ir kitais būdais. Ir sprendžiasi jos nesudėtingai. 

Kiek ilgai rekomenduojate vartoti transfer faktorius profilaktiškai? 

Kiekvienas žmogus yra individualus. Sąlyginai sveikam žmogui profilaktiškai rekomenduočiau pavartoti rudenio, pavasario metu. Jei žmogus turi kažkokią problemą, visai kitoks požiūris.

  • B. Gordinskis - Irkutsko srities imunologas, Europos Natūralių mokslų akademijos akademikas.